برگزاری ورکشاپ تخصصی رندرینگ جواهرات در مشهد -  دوشنبه 9 اردیبهشت 1398 ساعت 12:0
اخبار پنجشنبه 2 خرداد 1398 ساعت 8:34

رئیس دانشگاه فردوسی در دیدار با رئیس میراث فرهنگی خراسان رضوی: صنایع دستی پیام فرهنگی یک جامعه است

جلسه مشترک محمد رحیم رهنما مدیر کل میراث فرهنگی خراسان رضوی و محمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد با حضور معاونین دو دستگاه، بخش خصوصی وابسته به صنایع دستی گوهرسنگ ها و اتحادیه هتلداران استان در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

به گزارش دبیر خانه شهر جهانی به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری خراسان رضوی،محمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد در جلسه مشترکی که با حضور مدیر کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی پیرامون  مشهد شهر جهانی صنایع دستی گوهرسنگ ها برگزار شد اظهارداشت: ارتباط دانشگاه با جامعه و محیط کسب و کار یک اصل است، موضوع گردشگری و صنایع دستی در استان خراسان رضوی بسیار مهم است گردشگری در انواع ان مهم اما در مشهد توریسم مذهبی مطرح است که باید مورد توجه قرار بگیرد.
او افزود: با توجه به اینکه اکثر صنایع دستی کشور وارداتی است، باید تلاش کنیم تا صنایع دستی استان بیشتر مورد توجه قرار بگیرد صنایع دستی اشتغال زا است و صنایع دستی پیام فرهنگی یک جامعه را به همراه دارد.
کافی تصریح کرد:باید با فروش صنایع دستی فرهنگ خودمان را به دنیا معرفی کنیم، بی توجهی ها و تخریب به مواریث فرهنگی سبب شده تا نتوانیم بخوبی از میراث فرهنگی محافظت کنیم.
رئیس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: اعتلای میراث فرهنگی باید در سرلوحه کار ما قرار بگیرد و باید برای حفظ این میراث فرهنگی به یکدیگر کمک کنیم و ایفای نقش در حوزه علم و فناوری داشته باشیم و اهداف مشترک دانشگاه فردوسی و میراث فرهنگی و جامعه را محقق کنیم.
محمد رحیم رهنما مدیر کل میراث فرهنگی خراسان رضوی نیز گفت: دانشگاه دارای ظرفیت خوبی است و بهترین پشتوانه علمی می‌تواند برای میراث فرهنگی باشد.، دانشجویان در حقیقت سفیران میراث فرهنگی هستند وامیدواریم طرح جامع گردشگری پژوهشی زیارت که در کارگروه گردشگری تصویب شده اجرایی شود.
او افزود: امیدواریم دانشگاه در برگزاری دوره های تخصصی همانند آشپزی ورود پیدا کند  و در حقیقت ارتباط و همکاری بیشتر با دانشگاه  به جایگاه علمی میراث فرهنگی کمک می کند و باید پایان نامه دانشجویان سمت و سوی میراث فرهنگی به خود بگیرد.
رهنما تصریح کرد: میراث فرهنگی آمادگی دارد در خصوص احداث موزه دانشگاه  همکاری و مشارکت داشته باشد.

منبع:   تعداد بازدید : 333 نوشته شده توسط: مدیر سایت سنگ های قیمتی

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

ارتباط با ما

نشانی دبیرخانه : مشهد شهر جهانی صنایع دستی گوهر سنگ، بوستان کوهسنگی، موزه بزرگ خراسان

تلفن تماس : 37259311_37269070_37269502-051 داخلی 110,111
فکس : 05137269502

آدرس سایت : gemstones.razavichto.com

ایمیل :info@wcc-gemstones.com

تمامی حقوق این پورتال متعلق است به اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی مجری پورتال : شرکت داده پردازی پویان ابتکار شرق