برگزاری ورکشاپ تخصصی رندرینگ جواهرات در مشهد -  دوشنبه 9 اردیبهشت 1398 ساعت 12:0
اخبار پنجشنبه 2 خرداد 1398 ساعت 8:29

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی: صنایع دستی گوهرسنگ ها سهم بالایی در ایجاد اشتغال دارد

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: صنایع دستی گوهرسنگ ها سهم بالایی در ایجاد اشتغال دارد در طول یک سال گذشته تلاش های ارزشمندی شده است و کارگاه های مختلف ، خانه صنایع دستی ، نمایشگاه های متعدد ایجاد شده ضمن اینکه از 6هزار شغلی که تعهد داریم 50درصد مرتبط با صنایع دستی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگیف صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، محمد رحیم رهنما صبح امروز در مراسم اولین سالگرد مشهد شهر جهانی صنایع دستی گوهرسنگ ها که در موزه بزرگ خراسان برگزار شد اظهارداشت: گرامیداشت سالروز انتخاب مشهد به عنوان مرکز گوهر سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی و جهانی شدن مشهد یک برند و امتیاز محسوب می شود و بسیاری از شهرها سعی دارند این عنوان را کسب کنند.
وی افزود:انتخاب مشهد به عنوان شهر صنایع دستی گوهرسنگ ها عامل برتری برای جذب سرمایهه ای این حوزه  و تولید ، خلاقیت و نوآوری های بیشتر است.
رهنما تصریح کرد: وجود بارگاه منور رضوی منشا بسیاری از خلاقیت ها و اعتقادات مذهبی است به طوری که هنر فیروزه تراشی و عقیق ریشه در اعتقادات مذهبی مردم دارد و سبب شده این حرفه در استان خراسان و شهر مشهد نهادینه شود.
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی عنوان کرد: گوهر سنگ ها سهم بالایی در زمینه اشتغال دارند و این نشان دهنده حرفه ای شدن  و نهادینه شدن این هنر در بین مردم است و با توجه به این مجموعه ویژگی ها شورای جهانی صنایع دستی و سازمان جهانی یونسکو شهر مشهد را برای چهارسال به عنوان شهر جهانی گوهرسنگ ها انتخاب کرده است.
وی افزود:آنچه مسلم است دو پدیده تفکر شهری و جهانی شدن در حاضر اتفاق افتاده است بنابراین اگر به این شبکه متصل نشویم از خلاقیت ها، نوآوری ها و پیشرفت عقب می مانیم  و جهانی شدن از نیازها و ضرورت های توسعه و پیشرفت است.
رهنما بیان کرد: مشهد شهر جهانی گوهرسنگ ها فرصت مغتنمی است برای جذب خلاقیت ها در شهرها و زمینه فرصت خوبی است برای ایجاد اشتغال و تولید ثروت و آسایش و رفاه  و از این مزیت و فرصت باید حداکثر استفاده را بکینم و با همکاری نهادهای مختلف این برند را پرآوازه تر کنیم.

او گفت: در طول یک سال گذشته تلاش های ارزشمندی شده است و کارگاه های مختلف ، خانه صنایع دستی ، نمایشگاه های متعدد ایجاد شده ضمن اینکه از 6هزار شغلی که تعهد داریم 50درصد مرتبط با صنایع دستی است.
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی اظهارکرد: گوهرسنگ ها درایجاد اشتغال کمک موثری می‌توانند داشته باشنددر حال حاضر در 18گروه صنایع دستی فعالیت داریم با زیر رشته های مختلف البته در استان خراسان مزیت ها و برتری هایی داریم که در دیگر شهرها وجود ندارد چرا که بخش عمده کانی های معدنی از فیروزه و عقیق و طلا و مس و ... همه در استان خراسان وجود دارد  و کمک کرده تا صنایع دستی مبتنی بر سنگ تراشی، فیروه تراشی و ... رونق بگیرد.
رهنما عنوان کرد: میراث فرهنگی تلاش دارد از هنرمندان فعال  در حوزه صنایع دستی گوهرسنگ ها در بحث اموزش، ارائه تسهیلات، شبکه فروش، برگزاری نمایشگاه ها حمایت کند و جایگاه صنایع دستی را در استان خراسان رضوی ارتقا ببخشد.

منبع:   تعداد بازدید : 419 نوشته شده توسط: مدیر سایت سنگ های قیمتی

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

ارتباط با ما

نشانی دبیرخانه : مشهد شهر جهانی صنایع دستی گوهر سنگ، بوستان کوهسنگی، موزه بزرگ خراسان

تلفن تماس : 37259311_37269070_37269502-051 داخلی 110,111
فکس : 05137269502

آدرس سایت : gemstones.razavichto.com

ایمیل :info@wcc-gemstones.com

تمامی حقوق این پورتال متعلق است به اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی مجری پورتال : شرکت داده پردازی پویان ابتکار شرق