برگزاری ورکشاپ تخصصی رندرینگ جواهرات در مشهد -  دوشنبه 9 اردیبهشت 1398 ساعت 12:0
اخبار پنجشنبه 2 خرداد 1398 ساعت 8:30

همکاری میراث فرهنگی خراسان رضوی با دانشگاه فردوسی مشهد گسترش می یابد

در دیدار مدیر کل میراث فرهنگی خراسان رضوی با رئیس دانشگاه فردوسی مشهد و معاونین این دانشگاه بر همکاری مشترک میراث و دانشگاه فردوسی تاکید شد.

 
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی، محمد رحیم رهنما روز شنبه 22مهر ماه ضمن تشریح فعالیت های سه حوزه میراث فرهنگی، آثار و بناهای تاریخی  و موزه ها، فعالیت های پژوهشی، صنایع دستی، استاندارد سازی، وجود گوهرسنگ ها و بویژه سنگ های عقیق اظهار داشت:در انتخاب مشهد به عنوان شهر جهانی صنایع دستی گوهرسنگ ها بخش های ازمایشگاهی و آموزشی دانشگاه فردوسی نیز تلاش زیادی داشتند و در این انتخاب سهیم هستند از این رو خواستار همکاری بیشتر میراث فرهنگی و دانشگاه فردوسی هستیم.
او افزود: باید همکاری بین میراث فرهنگی و دانشگاه فردوسی گسترش پیدا کند و در حوزه گردشگری و سرمایه گذاری  و روستاهای هدف گردشگری  و بوم گردی  افزایش پیدا کند.
رهنما تصریح کرد: گردشگری نسل سوم جویای آشنا شدن با زندگی مردم هستند که با اقدامات  صورت گرفته  در این استان یعنی ایجاد واحدهای بوم گردی ، ظرفیت بالایی در این حوزه ایجاد شده است و در بخش سرمایه گذاری نیز باید بسته های سرمایه گذاری تعریف شود.
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت:میراث فرهنگی این امادگی را دارد  میل رادکان که در حوزه پژوهشی  و آموزشی نقش مهمی دارد را به دانشگاه فردوسی واگذار کند.
محمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد نیز گفت:امروزه سازمان ها باید روزآمد و هم افزا باشند و کارایی بیشتر  از این دستگاه ها انتظار می رود  هم اکنون ظرفیت تغییر در دانشگاه فراهم شده است و این ظرفیت به خوبی در اختیار میراث فرهنگی می تواند قرار بگیرد و دانشگاه این امادگی را دارد  که همکاری بیشتری در حوزه حفاظت اطلاعات ، برنامه نویسی و در حوزه مدیریت استراتژیک  و برنامه راهبردی داشته باشد.
او افزود:اهداف میراث فرهنگی با دانشگاه بسیار نزدیک است در سازمان بزرگ میراث فرهنگی  تمام اجزای علوم مختلف درگیر هستند و به همین منظور اکثر دانشگاه های ما وارد این موضوع شده اند.ما باید  در حوزه تاریخ علمی  و میراث علمی بیشتر ورود پیدا کنیم و وارد کارهای مشترک شویم.
کافی با بیان این مطلب که میل رادکان می تواند شروع خوبی باشد و ما باید دانشگاه  و میراث ماندگار را تعریف کنیم گفت: این آمادگی را داریم از ظرفیت موجود و دانشجویان در راهنمایی مجموعه های تاریخی بهره ببریم.
رئیس دانشگاه فردوسی مشهد بیان کرد:دوره های مهارت افزایی کالج، دانشکده معماری و راه اندازی رشته جواهرشناسی، خدمات گردشگری الکترونیکی و وجود آزمایشگاه مرجع ظرفیت خوبی در دانشگاه برای این همکاری مشترک است.
.در ادامه این جلسه هر یک از معاونین دو دستگاه به ارائه ظرفیت های موجود در حوزه کاری خود جهت انجام همکاری های مشترک پرداختند.

منبع:   تعداد بازدید : 343 نوشته شده توسط: مدیر سایت سنگ های قیمتی

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

ارتباط با ما

نشانی دبیرخانه : مشهد شهر جهانی صنایع دستی گوهر سنگ، بوستان کوهسنگی، موزه بزرگ خراسان

تلفن تماس : 37259311_37269070_37269502-051 داخلی 110,111
فکس : 05137269502

آدرس سایت : gemstones.razavichto.com

ایمیل :info@wcc-gemstones.com

تمامی حقوق این پورتال متعلق است به اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی مجری پورتال : شرکت داده پردازی پویان ابتکار شرق