برگزاری ورکشاپ تخصصی رندرینگ جواهرات در مشهد -  دوشنبه 9 اردیبهشت 1398 ساعت 12:0
اخبار پنجشنبه 2 خرداد 1398 ساعت 8:33

حضور هنرمندان مشهدی در سومین دوره جشنواره بین المللی صنایع دستی کوالالامپور مالزی


به گزارش دبیرخانه شهر جهانی گوهر سنگها شعار امسال این جشنواره نیز همچون سال گذشته "صنایع دستی اتحاد مردم" نامگذاری شده که هدف اصلی آن ایجاد اتحاد بین مردم از طریق صنایع دستی است.
جشنواره صنایع دستی کوالالامپور در سه بخش اجرای فرهنگی، نمایش صنایع دستی و نمایشگاه فرش برگزار می شود و علاقمندان به صنایع دستی می توانند از دو بخش محلی و بین المللی این جشنواره دیدن کنند.
جذب خارجی ها و خریداران به منظور خرید صنایع دستی و کمک به پیشرفت صنایع دستی و اقتصاد مالزی، ایجاد سکویی برای هنرمندان به منظور معرفی محصولات خود به بازار جهانی و همچنین گردهم آمدن هنرمندان جهان برای یک هدف که اتحاد از طریق هنر عنوان شده از جمله اصلی ترین اهداف این جشنواره معرفی شده اند.
در این دوره از جشنواره صنایع دستی، هنرمندان بیش از 30 کشور در بیش از 120 غرفه آثار خود را در معرض دید علاقمندان قرار دادند.
همسو با اهداف این جشنواره که تا پنجم آذرماه ادامه دارد، هنرمندان ایرانی نیز با هدف توسعه فرهنگ و هنر ایرانی و عرضه صنایع دستی در بازارهای بین المللی در این جشنواره شرکت کرده اند.
گره چینی، معرق، خاتم و صنایع چوبی، زیورآلات، سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی، فرش، تابلو فرش، گلیم و گبه، سفال، کاشی سنتی، سرامیک وشیشه، ترمه و پارچه های سنتی، قلم زنی و میناکاری، صنایع چرمی، پوشاک و عروسک های سنتی از جمله محصولات هنری هستند که این جشنواره در معرض دید علاقمندان قرار گرفته است.
ازمشهد نیز و استان خراسان رضوی نیز خبوشانی برند برتر صنایع دستی ایران با ثبت گینس و یونسکو و بانو فرنگیس شادکام در پوشاک سنتی و احیا و بازافرینی پوشاک محلی در موزه نادری و ویرانی و اقوام ایران زمین در این نمایشگاه شرکت کرده اند.

منبع:   تعداد بازدید : 419 نوشته شده توسط: مدیر سایت سنگ های قیمتی

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

ارتباط با ما

نشانی دبیرخانه : مشهد شهر جهانی صنایع دستی گوهر سنگ، بوستان کوهسنگی، موزه بزرگ خراسان

تلفن تماس : 37259311_37269070_37269502-051 داخلی 110,111
فکس : 05137269502

آدرس سایت : gemstones.razavichto.com

ایمیل :info@wcc-gemstones.com

تمامی حقوق این پورتال متعلق است به اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی مجری پورتال : شرکت داده پردازی پویان ابتکار شرق