برگزاری ورکشاپ تخصصی رندرینگ جواهرات در مشهد -  دوشنبه 9 اردیبهشت 1398 ساعت 12:0
اخبار پنجشنبه 2 خرداد 1398 ساعت 8:36

طرح های اشتغال روستایی استان خراسان رضوی در حوزه صنایع دستی بررسی شد

با حضور نماینده کارگروه توسعه اشتغال پایدار روستایی و عشایری معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور،طرح های اشتغال روستایی استان خراسان رضوی،در حوزه صنایع دستی بررسی شد.

 
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری خراسان رضوی، دهقانی معاون اداره کل حمایت از تولید صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی کشور روز گذشته در دیدار با فعالین حوزه صنایع دستی خراسان رضوی ضمن تشریح و تبیین قانون مذکور توسط معاون حمایت از تولید صنایع دستی سازمان، از اداره کل استان درخواست شد تا برای ایجاد اشتغال و جذب تسهیلات پیش بینی شده بدین منظور از محل صندوق توسعه ملی، عزم خود را جذب نموده و طی یک اطلاع رسانی گسترده از طرق مختلف از جمله نصب بنر و استندهای تبلیغی، ارسال پیامک به هنرمندان و صنعتگران، درج اخبار در نشریات و از طریق رسانه های جمعی اقدامات مقتضی صورت پذیرد.
او افزود:قانون حمایت از ایجاد و توسعه اشتغال پایدار در مناطق روستایی،عشایری و شهرهای زیر 10 هزار نفر اجرا شده است و میراث فرهنگی نیز در این راستا حمایت می کند.
دهقان پس از بیان ظرفیت های اشتغال در مناطق روستایی استان و رشته های مزیت دار توسط سرپرست معاونت صنایع دستی استان و بیان مسائل و اقدامات صورت گرفته در این خصوص توسط معاونت سرمایه گذاری استان مقرر شد جذب متقاضیان، ثبت و بررسی طرح های متقاضی در سامانه کارا تسریع و گزارش اقدامات به ستاد مرکزی ارسال شود.
ابوالفضل مکرمی فر نیز ضمن اعلام آمادگی کامل استان برای ایجاد اشتغال روستایی و تاکید بر پرهیز از تمرکزگرایی در جذب منابع،خاطرنشان کرد: طرح های متقاضیان با در نظر گرفتن ظرفیت های مناطق روستایی در بخش صنایع دستی پس از بررسی کارشناسی برای طرح در کمیته فنی و معرفی به موسسات مالی ارائه خواهد شد.


منبع:   تعداد بازدید : 961 نوشته شده توسط: مدیر سایت سنگ های قیمتی

کلمات کلیدی: 


بازگشت چاپ خبر

ارتباط با ما

نشانی دبیرخانه : مشهد شهر جهانی صنایع دستی گوهر سنگ، بوستان کوهسنگی، موزه بزرگ خراسان

تلفن تماس : 37259311_37269070_37269502-051 داخلی 110,111
فکس : 05137269502

آدرس سایت : gemstones.razavichto.com

ایمیل :info@wcc-gemstones.com

تمامی حقوق این پورتال متعلق است به اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی مجری پورتال : شرکت داده پردازی پویان ابتکار شرق