دبیر شهرجهانی گوهرسنگ ها اعلام کرد: -  چهار شنبه 1 اسفند 1397 ساعت 9:56
جلسه کمیسیون ماده 23 گوهرسنگ ها برگزار گردید -  چهار شنبه 1 اسفند 1397 ساعت 9:48 • معرفی هنرمندان مشهدی

  بهارک امیدفر 
   


  بهارک امیدفر طراح و سازنده ی جواهرات هنری ، مدرک کارشناسی صنایع دستی را با گرایش تخصصی فلز و جواهر سازی از دانشگاه سمنان دریافت کرد. و در مقطع کارشناسی ارشد دانش آموخته ی رشته پژوهش هنر از دانشگاه آزاد تهران است .
  وی علاقمند به فرهنگ اساطسری و غنی ایران است و علاوه بر آن بسیاری از آثار ایشان را تندیس و سیمای زنان با فرهنگ ملی ایران زمین تشکیل می دهد که مبین نقش اندیشه این نگاه زیبا شناسی و مفهومی به جواهر سازی است . 


      


  ایشان در نمایشگاه های متعدد داخلی و انفرادی و گروهی ازجمله تهران، اصفهان ، شیراز ، مشهد و نمایشگاه های خارجی انفرادی و گروهی از جمله پاریس ، مونیخ و فلورانس شرکت داشته. همچنین در جشنواره های متعدد داخلی و خارجی طراحی طلا و جواهر ، مجسمه و المان های شهری برگزیده شده است . 

  کسب نشان بین المللی بیهاینس  behance  در بخش طراحی مد ( طلا و جواهر ) در سال 2015 و دریافت مهر اصالت بین المللی صنایع دستی یونسکو در سال 2012 و کسب نشان ملی صنایع دستی در سال 1394 و 1391 از جمله افخارات کسب شده ی اوست .


   مجموعه ی " زنان نیلوفری " طراحی و ساخته شده توسط وی ،به سفارش دبیر خانه ی شهر جهانی صنایع دستی گوهر سنگها ست که در ذیل خواهید دید : 
   

   


   

   

   

  استاد علی اصغر خاکساری 

   

  استاد علی اصغر خاکساری، قلم زن ، طلا کوب و حکاک مشهدی در سال 1343 دیده به جهان گشود. او از سنین کودکی توسط پدر با طبیعت ایران آشنا گردید و در خلق آثارش از آن الهام گرفت.استاد خاکساری با گذر زمان و پیشرفت در کار قلم زنی و طلاکوبی بر روی قسمت های فلزی تفنگ های شکاری ، کم کم به طلاکوبی و قلم زنی بر روی ساعت های نفیس ، جواهرات و ... روی آورد. وی برای اولین بار در ایران توانست بر روی سنگهای عقیق و فیروزه طلاکوبی و قلم زنی کند.   

   

  ایشان با دارا بودن بیش از 30 سال تجربه ،حکاکی ،قلم زنی، و طلاکوب بر روی ساعت برای نخستین بار ، عضو خبره کانون قلم زنان جهان نیز هستند و موفق به  کسب نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی ، کسب نشان دست خلاق در نشست جهانی صنایع دستی در اصفهان، هنرمند برتر در نمایشگاه جهانی صنایع دستی فلورانس ایتالیا ، هنرمند برتر در نمایشگاه جهانی صنایع دستی در تهران ،کسب مدرک درجه یک هنری معادل مدرک دکتری در رشته قلم زنی، طلاکوبی بر روی سنگهای قیمتی برای نخستین بار در ایران و ... شده اند .

   


   

   


   

ارتباط با ما

نشانی دبیرخانه : مشهد شهر جهانی صنایع دستی گوهر سنگ، بوستان کوهسنگی، موزه بزرگ خراسان

تلفن تماس : 37259311_37269070_37269502-051 داخلی 110,111
فکس : 05137269502

آدرس سایت : gemstones.razavichto.com

ایمیل :info@wcc-gemstones.com

تمامی حقوق این پورتال متعلق است به اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی مجری پورتال : شرکت داده پردازی پویان ابتکار شرق